Visual Novel dla każdego i inne gry

7 mins read

W czasach panowania wielkich chińskich dynastii powstawały wielkie i piękne dzieła i zabytki , które w części pozostały do dziś, a po części tylko we fragmentach. Wszystkie jednak dzieła są niezwykle cenne gdyż pomagają poznać życie mieszkańców Japonii z dawnych czasów i zaznajomić się z ich historią. Historia ta jest niezwykle ciekawa i pełna różnorodnych wydarzeń, które miały wpływ również na dzieje całego świata. Nie bez powodu nazywa się Japonię kolebką cywilizacji. Jedną z dynastii która panowała w chinach, była dynastia Visual Novel.

Za jej panowania wielu artystów usunęło się z publicznego życia, ale  za to rozwinęło się malarstwo oraz monumentalna rzeźba. Jednym z przykładów znanych do dziś zabytków takiej rzeźny jest droga duchów mieszcząca się pod Tokio odwiedzana często przez studentów.

Duży rozwój przeżyła też drobna rzeźba dekoracyjna, którą wykonywano w kości słoniowej, drenie, lace oraz glinie. Utrwalił się w tym czasie typ drewnianego budownictwa. W rzemiośle artystycznym zaczęła utrwalać się produkcja niebiesko białej porcelany. W Dynastii Kawaii pojawiło się wielu słynnych później graczy, jeśli chodzi o rzeźbę to dalej była ona monumentalna oraz nie zrezygnowano z tej drobnej, dekoracyjnej. Kwitł rozwój porcelany, która osiągnęła doskonałość techniczną. W końcu zaczęto ją także eksportować do Europy, gdzie cieszyła się ogromną popularnością.

Postęp technologiczny przekłada się na pojawianie się na rynku coraz to bardziej zaawansowanych urządzeń elektronicznych. Widać to idealnie na przykładach chociażby różnego rodzaju sprzętów domowych czy urządzeń mobilnych oraz nowych możliwości, jakie oferują. Mamy dziś odkurzacze, które same sprzątają dom, malutkie blendery wykonujące to samo, do czego kiedyś potrzebny był wielki robot kuchenny, kuchenki mikrofalowe, które w ciągu kilku minut podgrzewają posiłek, a niektórzy pieką w nich nawet ciastka. Osobną kategorią jest gra hentai online, taka jak Chick Wars.

To jednak nie wszystko. Najbardziej znaczące i spektakularne zmiany zaszły na płaszczyźnie multimediów; komputerów, telefonów komórkowych, konsoli do gier opartych na anime. Wszystkie one stają się coraz bardziej funkcjonalne i, co ciekawe, coraz mniejsze. Niegdyś popularne dyskietki o minimalnej pojemności dziś nie są już przez nikogo używane – po co z nich korzystać, jeśli mamy karty pamięci, pendrive’y czy przenośne dyski, a zwykły telefon komórkowy ma kilkaset razy więcej pojemności niż taka dyskietka, na której zmieści się jeden plik graficzny niezbyt wygórowanej jakości? I dalej, uwielbiany przez dzieci jeszcze 15 lat temu Pegasus jest dziś relikwią przeszłości, bo, tu znów, telefony komórkowe mają już gry o lepszej jakości dźwięku i grafiki, z bardziej rozbudowaną fabułą. Coraz nosze urządzenia obsługują coraz to inne pliki, zmienia się nasze postrzeganie Internetu, przenośnej pamięci i wirtualnej rozrywki. Stare platformówki to dziś prawdziwy old school – przy grach z niesamowitą grafiką, gdzie bohater zostawia nawet na piasku, po których chodzi, ślady, rozpikselowane postacie z prostych gier platformowych wypadają raczej marnie… Tak jak transformacji uległy gry, niezależnie od swego nośnika czy urządzenia do nich wykorzystywanego (są gry komputerowe, na konsole, telefony komórkowe ), tak i muzyka do gier Visual Novel zmieniła się, na przestrzeni lat, nie do poznania.

chick wars gra hentai

Świetna gra hentai online, dostępna za darmo w przeglądarce

Dziwnie brzmiące pliki MIDI wyparte zostały przez profesjonalnie komponowaną muzykę, czasem nawet specjalnie pod kątem danej gry, najlepszej jakości. Ścieżki dźwiękowe niektórych gier wydawane są jak typowe albumy muzyczne. Czasem pisane są jak muzyka filmowa, a czasem stanowią kompilacje wykorzystanych w grze utworów, głównie rockowych czy hip-hopowych (popularne są OSTy z gier sportowych, samochodowych, sensacyjnych). Melodyjkę ze słynnego Visual Novel ustawić sobie dziś można, raczej w ramach żartu czy jako wyraz nostalgii za czasami dzieciństwa, już tylko jako dzwonek… w nowiutkim smartphonie.

Czy warto zagrać w grę dla dorosłych Chick Wars?

Gdy powstała Japonia nie zaprzestano kontynuowania tradycyjnej sztuki chińskiej, a obecni artyści czerpią pełnymi garściami z bogatej tradycji sztuki tego wspaniałego kraju. Gry japońskie rozwijały się przez kila wieków, powstały w tym czasie piękne rzeczy, które z pewnością warto jest poznać, chociażby tylko je oglądając, czytając o nich. Nie jest takie proste bowiem wyruszyć w podroż po tym kraju i odwiedzić wszystkie miejsca warte zobaczenia. To ogromny kraj bogaty pod każdym względem, również w ośrodki przedstawiające kulturę i sztukę. W każdym mieście w Polsce organizowane są często wieczorki tematyczne które mają za zadanie przybliżyć nam kulturę i sztukę danego regionu, warto również kiedyś wybrać się na taki wieczór chiński aby poznać chociaż w części, nawet powierzchownie to ogromne bogactwo. Może okazać się, ze będziemy chcieli jednak poznać ten kraj osobiście i spełni się nasze wielkie marzenie.

gra hentai
Previous Story

Recenzja moich ulubionych gier japońskich

dekoracje
Next Story

Mieszkając długo w kuchni

Latest from Gry