Recenzja moich ulubionych gier japońskich

8 mins read

Z początku, oglądając zwłaszcza podstawowe screeny z tego anime, trudno uznać je za oryginalne. Główna bohaterka z olbrzymim biustem poznaje rycerza i zawiązuje się pomiędzy nimi romans. To anime to nie jest jednak w żadnym wypadku typowy moe-blob, w którym dowcipy fanserwisowe przerastają treść związaną z prawdziwym przesłaniem tego anime. Najważniejsze w nim są wypadki dotyczące tego, czym jest kraj, w którym właśnie zakończyła się wojna.

Gra hentai – recenzja

Główna bohaterka wydatnie obdarzona przez naturę, jest  nikim innym jak królową demonów, która jednak nie chce walczyć, a pragnie zaprowadzić pokój na świecie, tak aby jej rasa – demonów, mogła pokojowo współżyć z ludźmi. Główny bohater to rycerz o silnym poczuciu sprawiedliwości, który zakochuje się w królowej i wspólnie starają się zaprowadzić pokój. Ukazane są tam także inne klasy społeczne, np. kupcy, chłopi i nietypową fabułę stanowi to, że

zamiast ukazywać wojnę, to anime ukazuje… pokój i odbudowę kraju zniszczonego po wojnie. Z tego też powodu nie uświadczymy tam dużo akcji, a głównie zobaczyć można dialogi bohaterów oraz próby zarządzania gospodarką i rolnictwem. Pod tym względem to anime jest podobne do Chick Wars, opowiadającego historię wędrownego kupca w renesansowym świecie. Podobieństw jest znacznie więcej, bo nawet głos głównego bohatera jest podkładany przez tego samego seiyyu (aktora podkładającego głos w anime) co wspomniane gry hentai.

Oczywiście jest i romans, z pewną dawką fanserwisu, który rozwija się przez 12 odcinków tego anime. Mimo że bohaterowie reprezentują odmienne rasy, które przed wojną walczyły ze sobą, to oczywiście zbliżają się do siebie.

Podsumowując, to bardzo dobre anime, dla bardziej dojrzałych odbiorców, którzy lubią spokojne i przemyślane fabuły, z dawką gospodarki, polityki, a nawet rolnictwa 🙂 Nie uświadczymy tam bohatera pokonującego mieczem kolejne potwory (walki jest bardzo niewiele), ale za to będziemy nagrodzeni przemyślaną i spokojną fabułą. 12 odcinków przelatuje szybko i oczywiście pozostawia ono widza z chęcią obejrzenia kolejnych 12, dlatego miejmy nadzieję, że powstanie kolejny sezon.

gra hentai

Sezon letni czas zacząć! Wakacje właśnie się rozpoczęły, a zatem, czy tego lata również obejrzymy pozycje shojo o wakacyjnych miłościach nastolatek na japońskich plażach, czy też może standardowe opowieści o wielkich robotach, mechach? Nic podobnego! Ten sezon również zapowiada się bardzo ciekawie, a poniżej przedstawię co fajnego będzie można obejrzeć.

Servant x Service – biurowe przygody pracowników rządowego wydziału socjalnego z Hokkaido. Oczywiście zawierają romans dwojga pracowników. Nic więcej na razie nie wiadomo o tym anime, które w japońskiej telewizji planowane jest na lipiec 2013.

Gin no Saji: Silver Spoon – opowieść o studencie rolnictwa, który jest pełen zapału do pracy i nauki, ale przenosząc się na wieś, wkrótce poznaje że życie za miastem wcale nie jest łatwe! Lipiec 2013.

Kitakubu Katsoudu Kiroku – z japońskiego oznacza to “klub ‘idę do domu'” i historia ta jest komedią o licealistach, którzy zamiast uczęszczać po szkole do klubów, nie mają żadnych zainteresowań.

Rozen Maiden (nowa seria) – Nowa seria klasycznego i kultowego anime o “bojowych laleczkach”, toczących ze sobą pojedynki oraz ich właścicielu.

Randoseru (2 seria) – Druga seria Recorder To Randoseru, anime o licealiście chcącym zostać reporterem i nagrywającym wydarzenia jakie dzieją się wokół niego.

Arise: Ghost in the Shell. – najbardziej oczekiwane anime tego roku, kontynuacja Ghost in the Shell. Pełnometrażowy film cyberpunkowy wyświetlany w kinach.

Czy warto zainteresować się grami hentai?

Japonia słynie z wielu rzeczy. Do najpopularniejszych z nich należy z pewnością sushi, kimona jedzenie pałeczkami, gejsze. Nazywana jest krajem kwitnącej wiśni. Szczególnie w Polsce znana jest kultura Japonii poprzez popularność mangi i anime. Manga to japoński komiks, który charakteryzuje się ciekawą kreską, nietypowym kadrowaniem i wyglądem postaci. Przeważnie jest czarno biały. Manga nie jest przeznaczona dla dzieci. Oczywiście istnieją takie komiksy dla najmłodszych, ale generalnie nie można stwierdzić, że jeśli coś jest rysowane lub animowane to przeznaczone jest dla dzieci.

Ktoś kto nie ma obeznania z tym tematem może się mocno zdziwić widząc pierwszy raz mangę albo anime. Rozebrane kobiety, sceny niczym z kryminalnych filmów oraz mocne dialogi przywołują na myśl raczej sensacyjne kino niż bajki dla dzieci. Dlatego trzeba mocno uważać, jeśli nasze dziecko się zaczyna interesować mangą lub anime to warto skontrolować, co właściwie ogląda. Manga i anime są podzielone na kategorie wiekowe, łatwo więc w dość jasny sposób poznać, co dla kogo jest przeznaczone. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku filmów w telewizji.

Najlepiej wdrożyć się w ten temat razem z dzieckiem. Przy okazji oglądania tych wytworów japońskiej kultury można poznać lepiej kraj i jego historię, a także tradycję. Polska manga to również tłumaczone na język polski komiksy które są bardzo ciekawe i budzą prawdziwą chęć poznawania kolejnych części i odcinków. To dlatego tak wiele osób jest mocno wciągniętych w temat i powstają wciąż nowe fankluby mangi i anime. Przy okazji nasze dziecko czy też my możemy odkryć w sobie nowe, nieznane talenty. Może okaże się, że nasza pociecha ma talent artystyczny, gdy sama zacznie próbować podobnie rysować? Może zapragnie nauczyć się japońskiego, albo kiedyś tam pojechać?

A może będzie to pomysł na restaurację serwującą sushi? To na pewno pomysł na siebie, o który tak trudno w dzisiejszych czasach. Największym błędem jaki mogą zrobić w takiej sytuacji rodzice to po prostu zabronienie tego, aby dziecko poznało coś nowego. Tylko niewiedza i nieznajomość tematu może nas do czegoś takiego nakłonić. Dlatego warto poznawać kulturę Japonii razem z naszą pociechą i wybierać z niej to, co ma najlepszego do zaoferowania.

chick wars gra hentai
Next Story

Visual Novel dla każdego i inne gry

Latest from Gry