Dekorowanie przy użyciu balonów

8 mins read

Witam na moim blogu poświęconym dekoracji wnętrz. Ładne wnętrze jest jak ładna kobieta: lubimy je oglądać, podziwiamy jego urodę i cieszymy się z jego obecności. Hm, skończyły mi się analogie 🙂 W każdy razie to, co chcę powiedzieć, to ogrom możliwości jaki tkwi w wystroju i jaki możemy sami urządzić w naszym domu. Nie potrzebujemy przy tym do tego wielkich środków i zakupów w Ikei. W łatwy i tani sposób możemy przetransformować nasze wnętrza przy użyciu kilku sztuczek i przedmiotów dostępnych w dyskontach i sklepach budowlanych. Wbrew pozorom, wcale nie musimy kupować nic z reklamowanych sklepów albo sieci w centrach handlowych, które mają dużo mało użytecznych bibelotów. W urządzaniu wnętrz chodzi o różne triki które w zaskakujący sposób zmienią przestrzeń wokół nas, i które pokażę na tej stronie.

A już w jutrzejszym wpisie napiszę w jaki sposób zwiększyć powierzchnię w sypialni. Łóżko, które jest centralnym jej punktem, często zajmuje dużo miejsca, jednak dzięki inteligentnym zagospodarowaniu przestrzeni, możemy uzyskać dodatkową przestrzeń na przykład w formie półek na ścianach. Dzięki operowaniu kolorem, można będzie także rozjaśnić sypialnię, wcale nie wstawiając do niej dodatkowych lamp, ani przemalowując ścian na inne barwy. To bardzo łatwe, i jak postaram się pokazać, nie wymaga wcale wydatków. Konieczne może być oczywiście przestawienie kilku mebli. Ale o tym już w kolejnym wpisie.

Rolety, czyli nowoczesne i estetyczne zasłony wewnętrzne, mogą być również montowane jako ozdoby urodzinowe, choć przybierają wtedy nieco inną formę, na zewnątrz budynku. Rolety zewnętrzne (bo tak się je wówczas nazywa) z wielu powodów stają się coraz bardziej popularne i na ich wykorzystanie decydują się nie tylko osoby prywatne, ale i firmy. Dlaczego się tak dzieje? Przede wszystkim dlatego, iż rolety zewnętrzne stanowią pewnego rodzaju barierę antywłamaniową. Przedarcie się przez nie jest na tyle trudne, że czas potrzebny na ewentualne dostanie się włamywaczy do środka bardzo się wydłuża. Poza tym, rolety zewnętrzne świetnie ograniczają dostawanie się do pomieszczenia promieni słonecznych, a więc i ciepła, oraz zimna, np. wtedy, gdy na dworze wieje silny wiatr. Pozwalają więc na utrzymanie w budynku odpowiedniej temperatury.

dekoracje urodzinowe

Zanim zdecydujemy się na zakup dekoracji na imprezę, chcąc korzystać z ich licznych zalet, warto wiedzieć, jakie rodzaje można wyróżnić w ich obrębie. I tak, rolety zewnętrzne dzielą się na kilka typów: dekoracje party, urodzinowe i ślubne. Balony, banery i girlandy są najpopularniejsze, gdyż ich montażu nie trzeba uwzględniać jeszcze w okresie projektowania samego budynku. Można więc podjąć decyzję o ich zakupie i założeniu w każdej chwili. Kolekcje dekoracji są funkcjonalne i wytrzymałe – sprawdzą się zarówno w domach, jak i budynkach firmowych.

Rolety zewnętrzne podtynkowe prezentują się najbardziej elegancko ze wszystkich trzech ich rodzajów. Skrzynki, na które nawija się roleta, nie są bowiem w ich przypadku widoczne. Je również zakładać można bez konieczności wprowadzania ich do projektu budynku czy jego remontowania z tego tylko tytułu. Inaczej sprawa ma się z roletami nakładanymi na ramy okienne. Te można bowiem założyć jedynie wraz z zakładaniem samych okien, a więc bądź należy to zrobić od razu, tj. jeszcze podczas samej budowy, bądź okna należy wymienić w celu ich zamontowania. Jasne staje się więc, dlaczego tak ważne jest, by znać typy rolet zewnętrznych zanim jeszcze podejmie się konkretne kroki w związku z ich zakupem. Zdaje się, że w najlepszej sytuacji są tu osoby mieszkające w dużych miastach, gdyż to właśnie tam działa najwięcej firm zajmujących się sprzedażą czy montażem rolet. Z tych najlepszej jakości (i zarazem niedrogich) słyną nie które sklepy internetowe to rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dekoracji urodzinowych i gadżetów w atrakcyjnych cenach!

Sztuka dekorowania na imprezy urodzinowe

Na blogu o modzie i decoupage’u, czyli sztuce ozdabiania przedmiotów, tak żeby wyglądały na jeszcze ładniejsze, a także o rękodziele. Hand-made jest moim hobby, chociaż zawodowo jestem kierownikiem w pewnej dużej internetowej korporacji, jednak ręczne robótki bardzo mnie uspokajają i dają wytchnienie po dniu emocji, albo spotkań z klientami i zebrań firmowych. Ostatnio bardzo podobają mi się ręcznie robione dodatki – chusty i inne duperelki, które zakłada się do stroju aby go skomplementować.

Od dzieciństwa fascynowały mnie ręcznie robione przedmioty i zawsze podobało mi się robienie różnych rzeczy, które można na siebie założyć, różne bransoletki, wisiorki, apaszki, oczywiście należy przy tym uważać, aby nie wyglądać śmiesznie, jak choinka, ale przy odrobinie zdrowego rozsądku i gustownego stylu nie jest to bardzo trudne, o czym postaram się was przekonać na stronach mojego bloga.

Optymalne spędzanie wolnego czasu dla każdego oznacza coś innego. Niektórzy lubią chodzić po górach, inni leżeć plackiem na słońcu, jeszcze inni biorą się dekorowanie poprzez balony z helem Tarnowskie góry i cały urlop poświęcają na to, aby odświeżyć mieszkanie. Jeśli tak zaplanujemy sobie wypoczynek, aby zrobić dokładnie to, co chcemy i uda nam się to to możemy mieć poczucie dobrze wykorzystanego czasu. Nawet bowiem remontując mieszkanie można odpoczywać, gdyż nie jest to praca, która wykonujemy na co dzień.

Zatem zapraszam do przeglądania i już wkrótce zamieszczę pierwsze tutoriale o tym, jak łatwo jest ręcznie malować chustę i jak fantazyjne kolory można przy tym uzyskać – wystarczy tylko odrobina farbek do tkanin i dowolna kolorowa apaszka. Zobaczycie, że nie jest to trudne i wystarczy tylko odrobina umiejętności plastycznych. Ja sama nie uważam się za wybitnie uzdolnioną, a całą swoją wiedzę zdobyłam zresztą przeglądając filmy na Youtubie i samemu eksperymentując z różnymi materiałami i technikami.

dekoracje2
Previous Story

Dekoracje na urodziny małych i inne

Latest from Wystrój