Dekoracje na urodziny małych i inne

9 mins read

Plisy, czyli żaluzje plisowane, to dekoracyjne zasłony przeciwsłoneczne. To, co wyróżnia je na tle innych tego typu dodatków, jak typowe żaluzje, rolety czy klasyczne zasłony materiałowe, to fakt, iż idealnie sprawdzają się w przypadku okien o nietypowych kształtach – trójkątów, trapezów, półokręgów czy okręgów. Zawsze odnaleźć można plisy, które zasłonią ramę okienną (lub tylko jej część, w zależności od upodobań i potrzeb zamawiającego), a jeśli to się jednak nie uda, spersonalizowane, indywidualnie projektowane plisy można zamówić! Są bowiem na tyle elastyczne pod względem konstrukcji, że istnienie formy, którą miałyby przyjąć, ale która jest niewykonalna, zdaje się niemożliwe.

Plisy wykonywane są z różnego rodzaju tkanin i mają różne kolory. Dzięki temu, tu znów, bez problemu dopasujemy je do konkretnego entourage’u, tj. np. stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Na tym jednak zalety plisów się nie kończą! Plisy pozwalają na zaprojektowanie wspaniale wyglądającej i nadającej pomieszczeniu niepowtarzalnej atmosfery gry światła i cienia. Poza tym, zsuwać możne ja zarówno od dołu, jak i od góry, a więc korzystanie z nich jest bardzo wygodne. Plisy wykonywane są ze specjalnej tkaniny, która gwarantuję wysoką izolację termiczną – niezależnie od tego, czy uchronić chcemy się przed gorącym powietrzem i promieniami słońca, czy może zimnym wiatrem. Dodatkowo, zaprojektowane są w ten sposób, by nie ograniczać możliwości otwierania i zamykania okien czy drzwi balkonowych. Idealnie mieszczą się bowiem w przestrzeni którą stanowią dekoracje urodziny dziecka. Bardzo łatwo jest zrobić fajną imprezę, którą maluch powinien zapamiętać na bardzo długo, gdy użyjemy odpowiednich dekoracji.

Montuje i demontuje się je na tyle szybko, iż mycie okiem zasłoniętych plisami nie będzie ani trudne, ani zbyt czasochłonne – każdy sobie z ich zdjęciem i ponownym założeniem szybko poradzi. Jak widać, plisy są rozwiązaniem funkcjonalnym oraz niezwykle interesującym pod względem wizualnym. Najlepsze firmy, z usług których możemy skorzystać, by wyposażyć swoje okna w plisy i zapewnić sobie maksymalny komfort przebywania we własnym domu, znaleźć możemy w Internecie. Wyszukajmy w sobie jakiegoś dobrego fachowca, a przekonamy się, jak wiele ofert mamy na wyciągnięcie ręki! Porównajmy opinie o producentach i ceny, wykonajmy kilka telefonów i gotowe!

dekoracje2

Takie dekoracje i akcesoria na urodziny czy ślub wyglądają zawsze świetnie i sprawią, że wszyscy goście będą bawić się  w niezapomnianym nastroju

Tym staropolskim cytatem z poematu inauguruję działalność mojego nowego bloga poświęconego architektonicznym i artystycznym wyczynom. Ponieważ od października jak dobrze pójdzie rozpocznę studia na kierunku wyżej wymienionym na , postanowiłam, że zacznę tutaj gromadzić materiały jakie mogą przydać mi się na studia i będę tutaj pisała o dziełach estetycznych i funkcjonalnych, praktycznych i po prostu ludzkich, jakimi są artefakty urządzania przestrzeni. Mam na myśli przede wszystkim budynki, place, ulice i elewacje, podkreślające charakter miejsca, ale także rzeźby i pomniki, których jestem fanką i które fotografuję. Będąc na wycieczce albo z wizytą w nowym mieście po prostu muszę skierować się do centralnego placu miasta, na którym z pewnością znajduje się jakiś pomnik. Jeżeli jest to małe miasto, to często jest to pomnik Mickiewicza, Słowackiego, albo innego wieszcza narodowego, ale niekiedy udaje się także znaleźć bardziej modernistyczne, a mniej dosłowne, naturalistyczne pomniki.

Z pewnością znajdą się tu więc różne fotografie miast i budynków, ponieważ jako adept aparatu lubię robić różne zdjęcia. Mój aparat to Nikon, który jest stary, ale jary i wychodzą z niego dobre, ciepłe fotografie. Szczególne miejsce zajmują także fotografie frontów – fasad bloków z których uważny widz może wyczytać całą historię osiedla. Nieco się rozmarzyłam, ale to tyle na początek. Mam nadzieję, że uda mi się przekonać do siebie przynajmniej kilku czytelników.

Coraz częściej odchodzimy od typowych materiałowych zasłon i decydujemy się na zamontowanie w oknach takich już raczej nowoczesnych, które bardziej pasują do wielu wystrojów wnętrz oraz charakteryzują się wygodnym użytkowaniem. Takim nowoczesnym (i bardzo funkcjonalnym) rozwiązaniem są np. żaluzje, czyli odpowiednio połączone ze sobą cienkie listewki wykonane z różnych materiałów, np. drewna czy aluminium, których położenie reguluje się przy pomocy łańcuszków, sznureczków lub pilota (gdy mają zamontowany silniczek elektryczny). Żaluzje mają bardzo wiele zalet – nic więc dziwnego, że od lat stają się coraz popularniejsze. Jakie są więc ich dobre strony? Co decyduje o tym, iż są tak cenione?

Po pierwsze, żaluzje pozwalają na dowolne regulowanie ilości światła, które ma się przedostać do pomieszczenia. O ile normalne zasłony też możemy oczywiście przesuwać czy zasuwać, to w przypadku żaluzji możliwe jest nie tylko ich podciąganie, ale i modyfikowanie kąta nachylenia listewek, z których są zrobione, przez co zmienia się nie tylko obszar okna, przez który światło wnika, ale raczej jego intensywność. Na tym polega nie tylko przewaga żaluzji nad zasłonami, ale i nad roletami, które to trzeba podciągać w całości. Co więcej, łódzkie żaluzje wykonane z aluminium możemy dodatkowo wyposażyć w odbijającą światło powłokę ze specjalnego materiału. Takie rozwiązanie idealnie zabezpiecza pomieszczenie, w oknach którego owe żaluzje są zamontowane, przed zbytnim nagrzaniem. Jest to przydatne szczególnie latem. Żaluzje sprawdzają się idealnie nie tylko w domach, ale i budynkach firmowych, np. biurowych, szkołach czy instytucjach użytku publicznego. Są niezobowiązujące, w sensie estetyki, swojej prezencji oraz ich „obsługa” nie wymaga ani zbyt wiele czasu, ani wysiłku, ani wyczucia.

Również ich demontaż i następnie, czyszczenie są bardzo proste. Odszukanie dobrej firmy działającej w branży żaluzje łódź jest proste – nawet jeśli nie znamy nikogo, kto ostatnio by je zakładał, a więc i może polecić jakąś ekipę, to korzystając z Internetu szybko odnajdziemy bardzo wiele reklam, ogłoszeń i całych witryn producentów dekoracji papierowych, z których to dowiemy się, gdzie i za ile możemy zamówić dobrej jakości żaluzje! Zawsze warto zapoznać się również z opiniami klientów przed ostatecznym zakupem. Pomocne będą wtedy fora internetowe.

 

dekoracje
Previous Story

Mieszkając długo w kuchni

dekoracje urodzinowe
Next Story

Dekorowanie przy użyciu balonów

Latest from Wystrój